رئیس فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان گفت: ورزش‌های نابینایان و کم بینایان در ۹ استان از سالن اختصاصی برخوردارند درحالی که این ورزشکاران در ۲۱ استان کشور به لحاظ داشتن سالن‌های ورزشی ویژه، دغدغه دارند.
محمدرضا مظلومی روز دوشنبه در مجمع سالیانه و عمومی هیأت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان زنجان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی به ورزش های نابینایان و کم بینایان که به عنوان یک ورزش انقلابی محسوب می شود، توجه خاص و مضاعف دارد، افزود: این ورزش انقلابی، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شکل گرفت و رفع مشکلات ورزشی ورزشکاران فعال در این رشته، نیازمند توجه بیشتری است.

وی با بیان اینکه کار با ورزشکاران خاص، بسیار سخت است و فعالیت در این عرصه ورزشی بودجه و امکانات زیادی را می‌طلبد، اظهار داشت: هرچند جمعیت تحت پوشش این فدراسیون اندک است اما با این وجود ورزش‌های نابینایان و کم بینایان، به کمک و یاری هرچه بهتر و بیشتر مسئولان نیاز دارد تا بتواند در راستای اعتلای ورزش کشور در میادین جهانی، نقش خود را ایفا کند.

مظلومی با اشاره به اینکه تمام مسئولان، دغدغه خدمت به جامعه معلولین، نابینایان و کم بینایان را دارند، افزود: فدراسیون تلاش دارد تا با حمایت تمامی خدمتگزاران به ورزش‌های نابینایان و کم بینایان، کمک کند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان با بیان اینکه فدراسیون در امر برگزاری کلاس‌ها و میزبانی مسابقات کشوری، استان‌ها را یاری می‌دهد، گفت: ورزش‌های نابینایان و کم بینایان نیازمند سالن اختصاصی است تا بتوانند در کنار فعالیت‌های ورزشی، به منظور رشد و توسعه رشته‌های تحت پوشش درآمدزایی نیز داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز گفت: در هیأت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان این استان، دغدغه و مشکلات کمتر احساس می‌شود که این نیز نتیجه کار و تلاش وافر اعضای هیأت و دیگر دست اندرکان امر ورزش استان است.

علی خلیلی افزود: در حال حاضر این هیأت با مدارس استثنایی استان زنجان به منظور شناسایی مخاطبان و آموزش و تربیت آنان برای فخر آفرینی به ورزش کشور، رابطه تنگاتنگ دارد که این روند باید حفظ و با قوت بیشتری ادامه یابد.

وی اظهار داشت: این اداره کل در کنار هیأت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان است و در حد وسع و توان از ورزشکاران و رشته‌های تحت پوشش این هیأت، حمایت می‌کند و توجه مضاعف به آنان در دستور کار است.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon