سرمربی تیم فوتبال پنج نفره با اشاره به درخواست اسپانیا برای دیدار تدارکاتی با ایران گفت: برگزاری حداقل دو دیدار تدارکاتی در یک مرحله اردوی یک هفته ای، برنامه قطعی برای میزبانی از این تیم است
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پنج نفره ایران که حضور در دو دوره بازی‌های پارالمپیک لندن و ریو را در کارنامه دارد، مهرماه در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کند که حُکم انتخابی پارالمپیک را هم دارد.

به همین منظور اردوهای آماده سازی این تیم از شنبه (اول تیرماه) با حضور ۱۵ بازیکن در شیراز آغاز شد.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال پنج نفره، این تیم تا زمان اعزام به محل برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا در تایلند در ۶ مرحله اردوی آماده سازی شرکت می‌کند. یکی از این اردوها به صورت مشترک با اسپانیا برگزار می‌شود.

پیش بینی این اردو بنا به درخواست خودِ اسپانیایی‌ها انجام شده است. آنها در ایمیلی متقاضی برگزاری دو مرحله اردوی مشترک با ایران در ایران و اسپانیا شده اند. کادر فنی تیم ملی ایران هم میزبانی از اسپانیا را برای هفته اول مردادماه را پیشنهاد داده است.

جواد فلفلی سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه توضیح داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی که برای برگزاری اردوها و تمرینات تیم داشتیم، تاریخ اول مردادماه را به اسپانیا پیشنهاد دادیم. این موضوع را به طور رسمی اعلام کردیم اما هنوز پاسخی نگرفته ایم.

وی با بیان اینکه اردوهای پیش بینی شده برای تیم فوتبال پنج نفره ۹ روزه است، در مورد برنامه در نظر گرفته شده برای میزبانی از اسپانیا گفت: حدود ۷ تا ۹ روز میزبان اسپانیا خواهیم بود. حداقل دو دیدار تدارکاتی هم با این تیم خواهیم داشت اما اینکه این دیدارها چگونه باشد، هنوز مشخص نیست. منتظر پاسخ اسپانیا در مورد زمان پیشنهادی برای سفر به ایران هستیم تا بر اساس آن برنامه خود را نهایی کنیم.

وی ادامه داد: اینگونه پیش بینی شده که همزمان با حضور اسپانیا در ایران از دو تیم داخلی هم دعوت کنیم تا بتوانیم برگزارکننده تورنمنتی چهارجانبه باشیم، برنامه دیگر این است که همزمان میزبان ترکیه هم باشیم و دیدارهایی با این دو تیم برگزار کنیم یا اینکه از هیچ تیم دیگری دعوت نکنیم و فقط با اسپانیا دیدار کنیم.

فلفلی تاکید کرد که بعد از نهایی شدن زمان سفر اسپانیا به ایران، در مورد برنامه های پیشنهادی و چگونگی برگزاری دیدارها به جمع بندی می رسیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره در پاسخ به این پرسش که «آیا تیم ایران هم سفری به اسپانیا خواهد داشت؟»، گفت: فعلاً چنین برنامه ای نداریم. البته برای سفر به اسپانیا فقط هزینه بلیت هواپیما با خودمان خواهد بود چراکه اسپانیایی‌ها اعلام کرده اند هزینه اقامت ما را متقبل می شوند. با این حال هنوز برنامه ای برای سفر به اسپانیا نهایی نکرده ایم. منتظر پاسخ اسپانیا هستیم تا بر اساس آن تصمیم بگیریم.

وی با یادآوری اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا دو سهمیه پارالمپیک توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام سهمیه های پارالمپیک در مسابقات قاره ای مشخص می‌شود. رقابت‌های قهرمانی اروپا در ایتالیا برگزار می‌شود و احتمالاً کامرون هم میزبان مسابقات قهرمانی آفریقا است.

فلفلی همچنین در پاسخ به این پرسش که «پیش بینی شما از کسب سهمیه پارالمپیک برای سومین دوره متوالی چیست؟»، گفت: کار سختی است. ژاپن یکی از رقیبان اصلی اما است که برنامه های مفصلی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دارد. این تیم اسفندماه سال گذشته برگزارکننده یک جام جهانی کوچک بود. به آلمان و ایتالیا اعزام داشته و حالا هم در تورنمنت ترکیه شرکت کرده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره با بیان اینکه دیگر تیم های آسیایی هم با قدرت پیگیر برنامه های آماده سازی خود هستند، ابراز امیدواری کرد که تیمش امسال هم صاحب سهمیه پارالمپیک شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ۵ تا ۱۵ مهرماه زمان برگزاری مسابقات فوتبال پنج نفره قهرمانی آسیا در تایلند است. هنوز تیم‌های شرکت کننده و گروه بندی این رقابت‌ها مشخص نیست. تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران در صورت صعود به فینال این رقابت ها، صاحب سهمیه پارالمپیک توکیو می شود.

تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران در پارالمپیک لندن به عنوان ششم دست یافت و در پارالمپیک ریو هم عنوان نایب قهرمانی را از آن خودکرد.

امیر پوررضوی، بهزاد زادعلی اصغر، صادق رحیمی قصر، محمدرضا مهنی نسب، کامبیز محکم، حسین رجب پور، احمدرضا شاه حسینی، حجت اله مزارعی، سامان اجرت دست، علیرضا بخت، مرتضی کریمی، رسول باصری، حمید صادقی، میلاد حضرتی و میر مهرداد پورپیرمعصوم اردونشینان تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران هستند.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon