مجمع سالیانه هیات نابینایان و کم بینایان استان خوزستان با حضور رئیس و دبیر فدراسیون نابینایان وکم بینایان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان وکم بینایان ، در راستای اهداف و تقویم سالیانه برنامه های ورزشی هیات نابینایان وکم بینایان استان خوزستان ،مجمع سالیانه این استان با حضور محمد رضا مظلومی رییس فدراسیون و رییس مجمع و همچنین اکبر حسین زاده سرپرست دبیری فدراسیون ، ابراهیم نصیری معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان و وحید انصاری رییس هیات ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان استان برگزار شد.
مظلومي رییس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان ضمن قدردانی از اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان و انصاری رییس هیات استان گفت: اولویت ما ورزش و بعد در کنار آن درآمدزایی است. انتظار ما این است كه اين مسئله اولویت‌بندی شود. امسال وضعیت ما کمی بحرانی است ولی شرایط هیات‌ها را هم در نظر می‌گیریم و قول می‌دهیم که در سال جاري کمک بیشتری به هیات خوزستان داشته باشیم.

مظلومی گفت: دولت و نظام یک‌سری امکانات در اختیار ما قرار داده است و هیات‌ها باید اولویت اول‌شان استفاده ورزشکاران نابینا و کم‌بینا از این امکانات باشدچرا كه امسال بخش‌نامه ویژه‌ای برای نگاه ویژه تر به ورزش بانوان داریم و این موضوع نیز از اهميت خاصي در تقويم اجرايي هیات خوزستان برخوردار است ، همچنین باید سالن‌ها در ساعت‌های خوب در اختیار ورزشکاران نابینا و کم‌بینا قرار بگیرد.
وی خطاب به رییس هیات ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان خوزستان عنوان کرد: یک زمانی خوزستان قطب ورزش ما بود و در بخش زیرساختی از شرایط خوبی برخوردار بود و نفرات خوبی را هم داشت. اکنون نیز درخواستم این است که این هیات مجددا احیا شود و از انصاری می‌خواهيم قدرتمند کار کند. ضمن این‌که از این هیات انتظار داريم که در میزبانی و کارهای آموزشی هم اقدامات خوبی داشته باشد.

رییس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان گفت: امسال بودجه فدراسیون‌ها کم شده است ولی با توجه به این‌که شرایط ما خاص است، باید بیشتر تلاش کنیم. ضمن این‌که در قانون تاکید شده است که باید به ورزش نابینایان و کم‌بینایان توجه بيشتري شود.
گفتنی است وحید انصاری رییس هیات ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان استان به تشریح عملکرد این هیات در سال 97 پرداخت و برنامه‌های هیات برای سال 98 را ارائه داد. همچنین خزانه‌دار هیات گزارش مالی مربوطه را ارائه کرد.
در این مجمع ابراهیم نصیری معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان اظهارکرد: ما نسبت به برگزاری مجامع سالیانه تاکید داریم که برخی هیات‌ها این موضوع را جدی می‌گیرند و حتی رییس فدراسیون مربوطه در مجمع حاضر می‌شود واين جاي قدرداني دارد. جا دارد از انصاري، رییس هیات ورزش‌های کم‌بینایان و نابینایان استان که برای برگزاری این مجمع تلاش چشمگيري داشت نیز تشکر کنم.
محمدرضا مظلومی در مجمع سالیانه هیات ورزش‌های کم‌بینایان و نابینایان استان که در محل اداره کل ورزش و جوانان خوزستان برگزار شد، اظهارکرد: باید به ورزشکاران ما که از قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند، توجه شود و مسوولان باید به ما کمک کنند. ورزشکاران ما از خیلی امکانات این جامعه محروم هستند و انتظار داریم کمک‌های بیشتری به ما شود، البته همه علاقه‌مند به کمک هستند.

وی بیان کرد: ورزشکاران نابینایان و کم‌بینا باعث افتخار شده‌اند و اگر به آن‌ها کمک شود، می‌توانند مانند دیگر ورزشکاران پرچم ایران را در میادین بین‌المللی به اهتزاز درآورند. وقتی در بازی‌های جاکارتا سه شطرنج‌باز نابینای ما روی سکو رفتند و پرچم ایران را در دست گرفتند، این موضوع برند شده است.
اينگونه نتايج در نگاه جامعه خصوصا خانواده هايي كه فرد نابينا دارند تاثير گذاري مهم و چشمگيري دارد.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon