مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش در مسیر صلح و توسعه، با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران،کمیته ملی پارالمپیک، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان، سازمان بهزیستی و سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برگزار می شود.
سازمان ملل متحد ششم آوریل را به عنوان "روز جهانی ورزش در مسیر صلح و توسعه" نام گذاری کرده و دلیل انتخاب این تاریخ، همزمانی آن با آغاز اولین دوره بازی های المپیک تابستانی در سال ۱۸۹۶ به میزبانی یونان بوده است.

با توجه به همزمانی این روز با ایام تعطیلات نوروز، بزرگداشت این روز جهانی ۱۱ اردیبهشت ماه به میزبانی کمیته ملی پارالمپیک و با تاکید بر نقش ورزشکاران جانباز و معلول در توسعه و صلح برگزار خواهد شد.
به همین مناسبت مراسمی روز چهارشنبه در محل فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین با حضور وزیر ورزش و جوانان ، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، رئیس و دبیر کمیته ملی پارالمپیک، دبیر کمیته ملی المپیک،مسئولین سازمان آموزش و پرورش استثنایی، مسئولین سازمان بهزیستی، جمعی از روئسای فدراسیون های ورزشی واعضای کمیسیون ملی تربیت بدنی و ورزش یونسکو برگزار خواهد شد.

از برنامه های در نظر گرفته شده برای این روز می توان به معرفی ورزشکار برتر پارالمپیک توسط کمیسیون ملی یونسکو، رونمایی از اطلس ورزش های سنتی و بومی و نیز معرفی رشته ورزشی بوچیا با حضور ورزشکاران این رشته اشاره کرد.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon