🔻دکتر مسعود سلطانی‌فر در پایان مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک که امروز شنبه برگزار شد، ضمن تشکر از اعضای مجمع برای حضور در رای گیری و تبریک به افراد منتخب اظهار داشت: امسال دو اتفاق بزرگ در ورزش جانبازان و معلولان افتاد که یکی از آنها تصویب اساسنامه مستقل بود.

🔻البته فرایند تصویب این اساسنامه با توجه به یکسری ملاحظات طولانی شد اما در نهایت با تلاش اعضای کمیسیون های مربوطه برای تدوین اساسنامه ای با بهترین شرایط به سرانجام رسید.

🔻اتفاق دوم اینکه برای بازیهای پاراآسیایی، مجموعه مدیران و ورزشکاران زحمت کشیدند تا کاروانی آماده عازم اندونزی شد که نتیجه آن هم ارتقای یک پله ای و ایستادن بر روی سکوی سوم بود. این ارتقا بسیار ارزشمند بود.

🔻سلطانی فر با اشاره به بازدیدهایی که از اردوها پیش از بازی ها صورت گرفت، تاکید کرد که ورزشکاران در جریان این بازیها، بسیار با انرژی و پر نشاط بودند و همین باعث شد ورزشکاران موفق عمل کنند.

او توسعه زیر ساختها و ایجاد فضای مناسب برای برخی رشته ها از جمله بوچیا را مورد توجه قرار داد و گفت: برخی از رشته های ویژه معلولان با شرایط حاد باید در مسیر گسترش قرار بگیرد تا این عزیزان به این باور برسند که ارزشمند هستند و می توانند برای کشور افتخار آفرین باشند.

🔻او در بخش دیگری از صحبت هایش ضمن قدرشناسی از تلاش های فدراسیون جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک این موضوع را مورد توجه قرار داد که تک رقمی شدن رتبه کاروان اعزامی به پارالمپیک از اهداف وزارت و ستاد عالی بوده و طبق برنامه ریزی به دنبال تداوم و ارتقا نتایج هستیم.

🔻وزیر ورزش با اشاره به در پیش بودن بازی های پارالمپیک ٢٠٢٠ و تشکیل ستاد عالی بازیهای آسیایی و المپیک خاطر نشان کرد: بیش از یکسال از تشکیل این ستاد می گذرد. طی این مدت برای رویدادهای بزرگی برنامه ریزی شد. الان هم با اتحاد و همدلی کمیته و وزارت، تلاش می کنیم برای المپیک و پارالمپیک برنامه ریزی شود.

🔻وی تصریح کرد: بر اساس موقعیت رشته ها و شرایطی که برای کسب سهمیه و مدال در توکیو دارند، برای تشکیل و اعزام کاروان به بازیهای ٢٠٢٠ برنامه ریزی می کنیم. همان طور که خسروی وفا هم گفت باید برای تک رقمی شدن جایگاه کاروان ایران در پارالمپیک تلاش کنیم.

🔻وزیر ورزش ابراز امیدواری کرد ورزشکاران جانباز و معلول با مدیریت تیم جدید کمیته پارالمپیک، روند خوبی در پیش داشته باشند.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon