رئیس فدراسیون نابینایان وکم بینایان عصر دیروز با حضور در مجموعه ورزشی شهید معتمدی کارگران تهران از نزدیک از اردوی فوتبال 5 نفره بازدید کرد.
محمد رضا مظلومی رییس فدراسیون به همراه کاوه عزیزی خزانه دار فدراسیون نابینایان وکم بینایان با حضور در محل تمرین اولین اردوی استعدادیابی فوتبال 5 نفره نابینایان که از 27 مهر ماه در ورزشگاه شهید معتمدی کارگران در حال برگزاری است بازدید کرد.
در ابتدای این بازدید، جواد فلفلی - سرمربی تیم ملی گزارشی کوتاه از
این اردوی استعداد یابی و وضعیت دعوت شدگان به اردو ارائه کرد.

در ادامه رئیس فدراسیون گفت: فوتبال نابینایان در جهان شناخته شده و جایگاه خوبی دارد و علاقمندان به این رشته در حال افزایش است همانگونه که پیش تر در رقابتهای جهانی شاهد آن بودیم لذا جهت همطراز بودن با کشورهای صاحب نام این رشته و نیز حفظ اصلی جایگاه فوتبال 5 نفره کشورمان میبایست درجهت رشد و شکوفایی این رشته پرطرفدار همواره تلاش کنیم.
مظلومی ادامه داد علت جایگاه خوب فوتبال 5 نفره در رقابتهای پارالمپیک ریو 2016 علاقمندی ملی پوشان و استعداد بالا وتلاش مجدانه آنها در این راه بود و ماحصل آن مهم اینکه راه را برای افراد جدید و علاقمند بازکرده و سختیها را در شناخت هرچه بیشتر این رشته راحت و آسان نموده اند.
وی ادامه داد :علاقه مندی بالایی که در ایران در این رشته وجود دارد می تواند پتانسیل خوبی برای توسعه این رشته را فراهم آورد. تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان باید تقویت شود و حمایت های لازم از این تیم بعمل آید تا ما بتوانیم به جایگاه شایسته و بالاتری نسبت به گذشته در جهان بدست بیاوریم.
رییس فدراسیون در پایان بیان کرد: تیم ملی فوتبال نابینایان در زمره تیم های پر افتخار و با انگیزه فدراسیون است که باید دیدگاهش رسیدن به فوتبال روز جهان و بخصوص تیم های بزرگ جهان در اروپا باشد .

در پایان جلسه رییس فدراسیون از کاوه عزیزی خواست تا به منظور انجام هماهنگی ها و برنامه ریزی های بیشتردر جهت حمایت این رشته از هیچ تلاشی دریغ نکند.
گفتنی است پیش از این فرزاد حیدری رییس انجمن فوتبال 5 نفره نابینایان و علی اصغر هادیزاده نایب رییس فدراسیون نیز در این اردو حضور یافته و حمایتهای وافی را به کار برده اند.
ضمنا اولین مرحله اردوی استعدادیابی فوتبال نابینایان از 27 مهر ماه آغاز و تا سوم آبان ماه ادامه خوهد داشت.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon