فاطمه برقول پس از کسب مدال طلای تیمی و نقره انفرادی در گروه b2 و b3 بانوان گفت: سطح مسابقات حتی از عالی هم بالاتر بود. از آنجا که شطرنجبازان کشورمان با این نوع صفحات آشنایی نداشتند، کار برای ما بسیار دشوار بود.

وی افزود: خود من به خاطر این صفحه غیر استاندارد و مهره های آن، چندین اشتباه فاحش در دور نخست مسابقات سریع داشتم. همین باعث شد مدال طلای انفرادی را از دست بدهم.

وی با اشاره به اینکه شرایط آب و هوایی و تغذیه در جاکارتا بسیار سخت بود، اظهار داشت: هوا بسیار گرم و شرجی بود و از نظر تغذیه کمی مشکل داشتیم. این اولین بار است که در چنین شرایطی قرار می گیریم. با این اوصاف توانستیم نتایج بسیار خوبی به دست آوریم. جا دارد از آقای خسروی وفا و کمیته پارالمپیک، آقای هدهدی رئیس انجمن شطرنج و سرکار خانم شادی پریدر سرمربی عزیزم تشکر کنم که همه شرایط لازم را برای ما فراهم کردند.

وی اظهار داشت: برای آینده از همین الان باید برنامه ریزی کرد و از مسئولین خواهش می کنم بیشتر به شطرنج بها دهند چرا که این رشته در سال های اخیر مظلوم واقع شده و شطرنجبازان نابینا به حق و حقوق خود نرسیده اند. فکر می کنم کسب این 14 مدال تلنگری باشد تا توجه بیشتری به شطرنج شود.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon