دارنده دو مدال نقره تیمی و انفرادی شطرنج نابینایان در گروه b1 معتقد است اگر اجازه استفاده از صفحات خودمان را می دادند، بدون شک مدال های بیشتری برای ایران به دست می آمد.

ملیحه صفایی پس از کسب دو مدال نقره تیمی و انفرادی در گروه b1 بانوان گفت: پیش از اینکه به جاکارتا بیاییم، فکر می کردیم رقبای ساده تری داشته باشیم اما بعد از اینکه به اینجا آمدیم، متوجه شدیم سطح دختران نابینای شطرنجباز در آسیا بسیار بالا رفته و رقابت های دشواری را پیش روی داریم.

وی ادامه داد: از نظر شرایط آماده سازی پیش از این رقابت ها، همه چیز عالی بود. بهترین سرمربی، بهترین مربی و بهترین مدیریت را داشتیم. تنها چیزی که به ما در این تورنمنت ضربه زد، استفاده از یک صفحه آن هم صفحه ای غیر استاندارد بود.

وی ادامه داد: پیش از این ما فکر می کردیم می توانیم با دو صفحه آن هم صفحات استاندارد بازی کنیم؛ چیزی که در ایران بسیار به آن آشنایی داشتیم. اما اینجا متوجه شدیم باید فقط از یک صفحه آن هم از نوع غیر استاندارد بهره ببریم. همین باعث شد بسیاری از بچه ها به خصوص نابینایان مطلق در b1 دچار مشکل شوند و اشتباهات فاحشی انجام دهند.

صفایی متذکر شد: اگر با همان صفحاتی که در ایران داشتیم در این رقابت ها شرکت می کردیم، قطعاً رنگ و تعداد مدال های ما می توانست بیشتر از این باشد. این صفحات بسیار کوچک و مهره های آن ریز بود. ضمن اینکه وقتی ما دو صفحه در اختیار داشته باشیم، در زمان خودمان می توانیم به صفحه دست بزنیم و موقعیت حریف را متوجه شویم. اما در اینجا نیمی از زمان را از دست می دادیم

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon