رییس انجمن نابینایان و کم بینایان گفت: با توجه به تدارکات انتظار نتایج درخشان داریم اما شطرنج بازی لحظه ها است.
علی اکبر هدهدی بعدظهر دیروز (یکشنبه) و در پایان دور دوم مسابقات شطرنج بازی هایی پاراآسیایی گفت: دو دور از مسابقات برگزار شد که به لطف خداوند نتایج راضی کننده ای کسب شد که ما شطرنج بازانی در صدر جدول رقابت گروه های مختلف بانوان و آقایان داریم. نتایج قابل قبول بود و در ۲۴ بازی دو دور ۲۰ برد یک تساوی و سه باخت داریم. اگر در روز دوم نیز شطرنج بازان ایرانی در پاراآسیایی نیز نتایج مشابه کسب کنند باید گفت گام مهم به سمت مدال آوری برداشته شده است.

وی در زمینه تدارکات لازم برای اعزام شطرنج بازان نابینای کشور به جاکارتا گفت: چند دوره اردوی تدارکاتی برای این ورزشکاران در دستور کار قرار دادیم و در هر اردو یک تیم هم ریتینگ از بازیکنان شطرنج غیرمعلول برای این عزیزان انتخاب کردیم و در نهایت تیم با هدایت بهروز مرادی و شادی پریدر عازم سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی شد.

هدهدی در خصوص نتایج احتمالی گفت: با توجه به تدارکات انتظار نتایج درخشان داریم اما شطرنج بازی لحظه ها است و هر اشتباهی می تواند نتیجه را عوض کند اما در حالت عادی ما پیش بین چهار مدال داریم و امیدوارم این مدال ها زرین باشد.
تیم ملی شطرنج نابینایان زن و مرد ایران در دور نخست رقابت های پاراآسیایی ۹ پیروزی، یک تساوی و دو شکست کسب کرد.

در دور نخست رقابت ها، ۹ پیروزی، یک تساوی و ۲ شکست نصیب شطرنجبازان کشورمان شد.

در بخش آقایان و در گروه b1 مهدی رومی فرد حریف هندی خود را شکست داد، عرفان محمد علیزاده بر شطرنج بازی از کشور میزبان غلبه کرد. حسن قدیری نیز مغلوب حریف فیلیپینی شد.

در گروه b2 و b3، علیرضا قورچی بیگی حریف اندونزیایی را شکست داد، امید کریمی حریف هندی خود را از پیش روی برداشت و مجید باقری مغلوب حریف هندی شد.

در بخش بانوان این رقابت ها و در گروه b1 ملیحه صفایی بر حریف میانماری غلبه کرد، زهرا محمدی راد ورزشکار دیگری از میانمار را شکست داد و لیلا زارعزاده برابر حریف اندونزیایی به تساوی رسید.

دور دوم مسابقات شطرنج نابینایان با 5 برد، 3 تساوی و یک شکست برای شطرنج بازان کشورمان همراه بود.

در بخش آقایان و در گروه b1 عرفان محمدعلیزاده در مقابل مهدی رومیفرد دیگر شطرنج باز کشورمان به نتیجه تساوی دست یافت و حسن قدیری حریف خود از تیمور شرقی را مغلوب کرد.

در گروه b2 و b3 علیرضا قورچی بگی برابر حریف قزاقستانی خود به تساوی رسید، امید کریمی شطرنج باز فیلیپینی را شکست داد و مجید باقری از سد حریف سریلانکایی خود گذشت.

در بخش بانوان و در گروه b1 ملیحه صفایی زهرا محمدیراد را شکست داد و لیلا زارعزاده مغلوب شطرنجباز میزبان شد.
در گروه b2 و b3 فاطمه برقول و فریبا زنده بودی به نتیجه تساوی دست یافتند و عاطفه نقوی حریف ویتنامی خود را شکست داد.

مسابقات شطرنج نابینایان وکم بینایان در دو قسمت استاندارد و سریع و در هفت دور به روش سوییسی برگزار می شود. در مسابقات شطرنج هم در بخش انفرادی و هم تیمی مدال توزیع می شود و در نتیجه در کلیه کلاس های پزشکی، 32 مدال توزیع خواهد شد.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon