نایب رئیس فدراسیون شطرنج و مربی بانوان نابینا وکم بینا در بازیهای پارآسیایی با اشاره به نخستین حضور دو ملی پوش نابینای زن در پاراآسیایی تاکید کرد که کسب 2 مدال قطعی است.

شادی پریدر ادامه داد: براساس شناختی که از توانایی این ورزشکاران دارم، کسب 2 مدال توسط آنها قطعی است؛ البته ما شانس کسب چهار تا شش مدال را داریم اما با توجه به اینکه نخستین بار است که شطرنج در بازیها برگزار می شود، میزان شناخت ما از رقیبان کم است.

این ملی پوش سابق با اشاره به میزان آمادگی روحی شطرنج بازان نابینای کشورمان در این دوره، اظهار داشت: شطرنج بازانی که به پاراآسیایی اعزام شده اند، نه تنها کم تجربه نیستند بلکه تجربه مسابقات جهانی و آسیایی فراوانی در کارنامه دارند.

مربی تیم شطرنج بانوان نابینایان و کم بینایان ادامه داد: برای رسیدن شطرنج بازان به آمادگی مطلوب، در کنار برنامه های کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون نیز تلاش های فراوانی در بخش نرم افزاری و سخت افزاری انجام داد تا ملی پوشان کشورمان با آمادگی بسیار خوب راهی جاکارتا شوند.

تیم ملی شطرنج نابینایان ایران با ملی پوش متشکل از ملیحه صفایی، لیلا زارع زاده، زهرا محمدی راد، فاطمه برقول، عاطفه نقوی، فریبا زنده، حسنعلی غدیری بیدهندی، مهدی رومی فرد، عرفان محمدعلیزاده لشکری، علیرضا قورچی بیگی، مجید باقری و امید کریمی به سومین دوره بازیهای پاراآسیایی اعزام شده است. هدایت این تیم را بهروز مرادی، شادی پریدر و علی اکبر هدهدی بر عهده دارند.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon