سرمربی تیم ملی گلبال زنان ایران معتقد است ملی پوشان به 85 درصد آمادگی مورد نیاز برای حضور در بازی های پارآسیایی رسیده اند و آنان به جاکارتا می روند تا از عنوان دومی شان در بازی های آسیایی اینچئون دفاع کنند.
لیلا نعیم آبادی گفت: تیم سال گذشته 2 بازیکن کلیدی و اصلی خود را از دست داد به گونه ای که در جریان مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند به مقام پنجم بسنده کرد و نتوانست مجوز رقابت های قهرمانی جهان را بدست آورد.
وی ادامه داد: اگر چه بیشتر بازیکنان تیم ملی عوض شده اند اما با حمایت و پشتیبانی خوب فدراسیون تیم در حال حاضر از نظر جسمانی، فنی و روحی در شرایط خوبی قرار دارد و شاید یکی از دلایلش این است که فدراسیون به جای سه تا چهار اردوی در نظر گرفته شده برای این تیم، تا کنون 6 مرحله اردوی آماده سازی برگزار کرده و هفتمین مرحله نیز پنج مهرماه به عنوان اردوی متصل به اعزام برگزار می شود.
نعیم آبادی اضافه کرد: تمرینات ما از تیرماه شروع شده است و ما هر ماه 2 اردوی 9 روزه برگزار کردیم و با توجه به شرایط فعلی و وضعیت بازیکنان مهم ترین هدف ما حفظ عنوان دومی مان در این بازی ها است.
سرمربی تیم ملی با بیان اینکه مهم ترین رقبای ایران در این رقابت ها تیم های ملی گلبال زنان کشورهای چین و ژاپن هستند، گفت: ما آخرین فیلم های این تیم ها را که مربوط به اردیبهشت ماه سال جاری است را تهیه و کاملا آنالیز کرده ایم و امیدوارم با کمترین اشتباه بتوانیم در برابر همه حریفان بازی را به پایان بریم.
وی در خصوص گروه تیم های شرکت کننده و گروه بندی این رقابت ها اظهار داشت: تا جایی که من در سایت این مسابقات متوجه شدم علاوه بر تیم ایران، تیم های گلبال کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی و تایلند نیز حضور دارند و با توجه به تعداد تیم های شرکت کننده به نظر می رسد که رقابت ها به صورت دوره ای باشد.
نعیم آبادی گفت: در آنالیز تیم های حریف متوجه شدیم این تیم ها بیشتر سرعتی بوده و دفاعی بازی می کنند و ما تلاش کردیم در جریان تمرینات، بازیکنانمان به این سبک بازی و سیستم دفاعی نزدیک شوند تا شانس بشتری برای کسب موفقیت و مدال داشته باشیم.
وی افزود: آخرین اردو که پنجم تا دهم مهرماه برگزار می شود و تیم در آخرین روز تمرینات راهی جاکارتا خواهد شد.
نعیم آبادی در ادامه به مساله جایگزینی بازیکنان جدید به جای گلبالیست های با سابقه اشاره کرد و گفت: یکی از کارهایی که البته مورد توجه مسئولان فدراسیون قرار گرفته بحث استعدادیابی و شناسایی دختران نابینا است تا بتوانند در آینده پشتوانه ای برای تیم ملی باشند.
این مربی گفت: اگر تیم دومی با عنوان تیم ملی ب تشکیل شود همیشه خیال کادر فنی و مسئولان راحت خواهد بود زیرا بدون نگرانی می توانند بازیکنی را جایگزینی دیگری کنند و تیم دچار اُفت ناگهانی یا از دست رفتن جایگاه خود نشود.
زینب قنبری، مریم حسام آبادی، سمیرا جلیل وند، مریم جعفر زاده، طیبه استکی و فاطمه قمصری 6 گلبالیست اعزامی تیم ملی هستند که دهم مهرماه راهی بازی های آسیایی خواهند شد.
چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی از 14 تا 21 مهرماه 17 رشته ورزشی پیگیری می شود و کاروان ورزشکاران معلول ایران با 210 ورزشکار در 13 رشته در این رقابت ها به مصاف حریفان خواهند رفت.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon