سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌بینایان گفت: در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا از بین ۷وزن اعزامی به این بازیها، امید به کسب یک مدال طلا داریم.
محمدرضا حاج یوسف زاده در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون نابینایان وکم بینایان درباره وضعیت تیم ملی جودو بیان کرد:برای آماده‌سازی تیم ملی جودو تاکنون 12 مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم که ۲ اردوی دیگر تا زمان اعزام خواهیم داشت.
وی ادامه داد: کشورهای حاضر در این رقابت ها در رشته جودو بسیار قوی هستند و تیم هایی چون ژاپن،کره ،ازبکستان و تک مهره هایی از مغولستان است که در رقابتهای آسیایی جاکارتا نیز موفق به کسب مدال شده اند از حریفان اصلی ما محسوب می شود.
یوسف زاده افزود: در ۷ وزن ۶۰ کیلوگرم میثم بنی‌طبا، ۶۶ کیلوگرم رضا غلامی، ۷۳ کیلوگرم علی خجسته، ۸۱ کیلوگرم امید جعفری، ۹۰ کیلوگرم وحید نوری، ۱۰۰کیلوگرم احسان موسی‌نژاد و ۱۰۰+ کیلوگرم محمدرضا خیرالله زاده در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا شرکت می‌کند که در حال حاضر هیچ مشکل آسیب‌دیدگی نیز نداریم و تیم از نظر بدنی و تکنیکی و تاکتیکی در شرایط بسیار خوبی بسر می‌برد.
یوسف‌زاده همچنین درباره حضور علی خجسته جودوکار وزن ۷۳ کیلوگرم و نوری در وزن 90کیلو گرم در بازیهای پار آسیایی گفت: همانند سایر رشته‌ها که ورزشکاران معلول می‌توانند در بازیهای آسیایی و پاراآسیایی حضور پیدا کنند، این ورزشکاران نیز به دلیل دارابودن دو کلاس پزشکی B2 و B3 از سوی کلاسبند جهانی بر اساس قانون معلولین میتوانند در رقابتهای پارآسیایی نیز شرکت کنندهمانگونه که کشورهای ازبکستان ،کره جنوبی و آذربایجان افرادی دارند که هم زمان که عضو تیم نابینایان و کم بینایان میباشند عضو تیم ملی دانشجویان جوانان یا عضو سابق تیم ملی بزرگسالان میباشند و در پارالمپیک هم مدال آور بودند لذا اگر بخواهیم برترین جهان باشیم باید جهانی هم فکر کنیم.
سرمربی تیم ملی در ادامه عنوان کرد: امیدوارم در این رقابت ها موفق به کسب یک مدال شویم ،با اینکه در تمام اوزان امید به کسب مدال داریم اما یک طلایمان قطعی است.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon