علی لاریجانی در حاشیه بازدید از اردوی ملی پوشان اعزامی به بازیهای پاراآسیایی با آرزوی موفقیت برای کاروان در این دوره از بازیها ابراز امیدواری کرد که بزودی و با توجه به استقلال ورزش معلولین شاهد تحول خوبی در این بخش باشیم.
لاریجانی در مورد پاداش مدال آوران ایران در بازیهای آسیایی و پاراآسیایی و اینکه با توجه به تورم دلار نحوه پرداخت به چه صورت خواهد شد گفت: وزیر ورزش قول داده که پاداش مدال آوران بازیهای آسیایی و پاراآسیایی طبق آنچه مقرر بوده به صورت سکه پرداخت شود. در این مورد پرداخت ریالی انجام نمی شود.
وی خطاب به ملی پوشان با بیان اینکه خداوند بهترین ها را نصیب تان کند گفت: برای حمایت از ورزش معلولین کارهای لازم را خواهیم داشت. قطعا آنها نیازهایی دارند که باید دنبال شود. قطعا پیگیر این موضوع خواهیم بود.
علی لاریجانی گفت: ملت ایران شاهد بودند که ورزشکاران کشورشان در میادین مختلف و بازیهای آسیایی خوش درخشیدند و در بخش های مختلف المپیک و پارالمپیک مدال آور بودند. این نشان دهنده وجود پیشرفت و زمینه های آن در ورزش ایران است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تشکر از مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به خاطر تلاش و حمایت هایی که از ورزش در بخش های مختلف داشته و حاصل آن توفیقاتی بوده که در میادین مختلف بدست آمده است، صحبت های خود را ادامه داد.
وی با اشاره به انتزاع دو کمیته المپیک و پارالمپیک از یکدیگر که سال ۹۵ براساس قانون ابلاغی توسط رئیس جمهور انجام شد خاطرنشان کرد: در همین راستا اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک هم تصویب و به صورت رسمی ابلاغ شد.
لاریجانی ادامه داد: به این ترتیب زمینه رشد در ورزش معلولان فراهم شده است و در قطعا در آینده می توانیم شاهد پیشرفت بیشتر ورزشکارانمان در این عرصه باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک بار دیگر هم از اردوی ملی پوشان جانباز و معلول بازدید داشتم گفت: این ورزشکاران بسیار با روحیه کار می کنند. آنها و حتی بانوان نشان دادند که محدودیت ها مانع از تلاش و پیشرفت شان نشده است. این موضوع همت بالا می خواهد که آنها دارند و با عملکرد و نتایج خود باعث شادی ملت می شوند.
گفتنی است در حاشیه این بازدید تیم ملی گلبال بانوان اعزامی به رقابتهای پارآسیایی جاکارتا نیز در کمپ تیم های ملی جانبازان ومعلولین حضور داشت.


©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon