سرمربی تیم ملی گلبال زنان گفت: این تیم با ترکیبی از ورزشکاران جوان برای قهرمانی در بازیهای پارآسیایی اندونزی به جاکارتا می رود.
لیلا نعیم آبادی سرمربی گلبال بتوان اظهار داشت: تیم ملی ایران در دوره گذشته بازی های پارآسیایی به مقام دوم رسید که پس از بازنشسته شدن چند ملی پوش، اینک ترکیب تیم جوان شده است.
وی بیان کرد: هماهنگ شدن تیم جوان گلبال زنان ایران به زمانی بیشتر احتیاج دارد و به همین دلیل تیم ملی سال گذشته در بازی های قهرمانی آسیا در تایلند در جایگاه پنجم ایستاد.
به گفته وی؛ اردوهای مستمر تیم ملی، برگزاری فشرده رقابت های لیگ و انگیزه فراوان دختران گلبال به تقویت تیم ملی انجامیده و در فاصله اندک تا بازی های پارآسیایی اندونزی رسیدن به مدال طلا در دسترس تر از همیشه قرار دارد.
نعیم آبادی ادامه داد: تا آغاز مسابقات پارآسیایی هفت اردوی آماده سازی برگزار می شود که امیدواریم نتیجه آن رسیدن به حداکثر آمادگی ملی پوشان باشد.
وی گفت: دومین مرحله این اردوها به دلیل همسانی آب و هوای گرگان و محل برگزاری مسابقات از 18 تا 26 تیر در مرکز گلستان برگزار می شود و 12 ملی پوش زیر نظر مربیان تمرین می کنند. که
سرمربی تیم ملی گلبال زنان بیان کرد: یکی از دلایل فاصله اندک اردوهای تیم ملی گلبال جلوگیری از افت بدنی و قوای جسمانی ملی پوشان تا زمان برگزاری مسابقات است.
وی گفت: برگزاری اردوی تیم ملی در گرگان فرصت مناسبی برای بهبود وضعیت گلبال استان و ایجاد انگیزه در دختران نابینا و کم بینا است.
سرمربی گلستانی تیم ملی گلبال همچنین اظهار داشت: گلستان دارای استعدادهای زیادی در گلبال بوده،اما تاکنون این رشته فقط در گرگان راه اندازی شده است.
وی افزود: برگزاری استعدادیابی متمرکز و مستمر فرآیند شناسایی علاقمندان و افراد مستعد گلبال را آسان تر کرده .
گفتنی است در دومین مرحله اردوی تیم ملی گلبال بانوان در گرگان 12 ملی پوش حضور دارند و تنها ورزشکار گلستانی حاضر در اردو است.
حبیبه فریسات ،سمیرا جلیلوند، زینب قنبری، مریم جعفر زاده، طیبه استکی، زهره حبیب الهی، مریم حسام آبادی، نرگس کلبادی نژاد، مریم آهوان، فاطمه سادات قمصری، ریزان دژآهنگ و سرور سواری؛ ملی پوشان این اردو هستند.
سومین دوره بازی‌های پارآسیایی؛ پس از رقابت های گوانگ ژو و اینچئون مرداد ماه امسال در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار می شود.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon