سرمربی و سرپرست تیم ملی دوچرخه سواری نابینایان و کم بینایان کشور گفت: تیم دوچرخه سواری ایران با یک ورزشکار و یک جلوران منتخب و شاخص در رقابت های پاراآسیایی 2018 جاکارتا حضور خواهد یافت.

فرهاد عصفوری صبح امروز در گفت وگو روابط عمومی فدزاسیون افزود: برای انتخاب یک دوچرخه سوار برتر نابینا چهار مرحله اردوی آمادگی و انتخابی برگزار می شود که مرحله نخست آن در زنجان در حال برگزاری است.
وی اظهار کرد: این اردوی انتخابی و آمادگی تیم ملی دوچرخه سواری نابینایان و کم بینایان مردان بزرگسال ایران از روز جمعه یکم تیر جاری با حضور 6 ورزشکار نابینا و کم بینا در زنجان آغاز شده است.
عصفوری با بیان اینکه در اردوی زنجان، دوچرخه سواران ضعیف خط خواهند خورد، اظهار کرد: مرحله دوم، سوم و چهارم این اردو نیز از یکم تا بیستم مرداد در تهران، یکم تا بیستم شهریور در مشهد، 25 شهریور تا پنجم مهر در تبریز و ادامه آن نیز تا زمان اعزام به رقابت های پاراآسیایی در تهران برپا خواهد شد.
وی افزود: یوسف خلیلی و محمد بخشی از تبریز، سینا امیر علایی و طاهر مقدم از زنجان و سید مرتضی حسینی و امین الله محمودی از خراسان رضوی ورزشکاران نابینا و کم بینا حاضر در اردوی زنجان هستند.
عصفوری اظهار کرد: این دوچرخه سواران، زیر نظر مربیان و کمک مربیان تیم ملی، در نوبت صبح تمرین های هوازی و تخصصی چهار کیلومتر و یک کیلومتر را در جاده های مختلف زنجان انجام می دهند و بعدازظهر نیز تمرین بدنسازی و شنا در استخر دارند.
وی افزود: محمد فرهادی از زنجان به ترتیب به عنوان مربی در این اردو حضور دارد.
عصفوری در پایان اشاره کرد مرحله اول رکوردگیری در 1000 متر انجام شد که روز 5 شنبه رکوردگیری 4 کیلومتر را در برنامه خود داریم فمراحل بعدی رکوردگیری ها یکشنبه ،سه شنبه و جمعه انجام خواهد شد.
مسابقات دوچرخه سواری جاکارتا، در 2 رشته پیست (ماده یک کیلومتر و تعقیبی انفرادی چهار کیلومتر) برگزار خواهد شد.


©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon