در این تورنمنت بین المللی که شطرنجبازان نابینا و کم بینا نیز در آن حضور داشتند، 338 شطرنجباز از 33کشور جهان در سه جدول جداگانه و در 9 دور به روش سوئیسی به مصاف هم رفتند.
علی اکبر هدهدی مسئول انجمن شطرنج در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون مطرح کرد:9نفر در بخش آقایان و 5 نفر در بخش بانوان در این مسابقات حضور یافتند.مسئولان شطرنج خراسان رضوی اجازه دادند امید کریمی که ریتینگش در فیده 1941 بود، در جدول استادان شرکت کند. لازم به ذکر است، ریتینگ جدول استادان بزرگ، بین 2150 تا 2600 بود. اما امید در این مسابقات بسیار خوش درخشید و توانست نیمی از امتیازات جدول یعنی 4.5 امتیاز را به دست آورد. امید کریمی که یکی از آیندگان شطرنج نابینایان ایران است، توانست ریتینگ خود را در این مسابقات به 2050 برساند. در جدول شماره ب که 13 نفر از شطرنجبازان نابینای کشورمان در این جدول حضور داشتند، مجید باقری توانست با 7.5 امتیاز، به مقام ششم دست یابد. خانم فریبا زنده بودی نیز توانست با 6.5 امتیاز، بهترین عملکرد را در میان بانوان در جدول شماره ب داشته باشد و به نوعی در میان بانوان، عنوان نخست را به دست آورد.
در این رقابت ها میزان سطح آمادگی ورزشکاران را ارزیابی کردیم تا برای حضور در اردوهای آمادگی دعوت شوند. اردوهای تیم ملی از هفته آخر فروردین ماه آغاز خواهد شد.
مسئول انجمن شطرنج فدراسیون نابینایان و کم بینایان اظهار داشت: مسابقات قهرمانی کشور نیز اردیبهشت ماه انجام می شود و از میان این ورزشکاران نیز به اردوها دعوت خواهیم کرد تا به بازی های پاراآسیایی جاکارتا و همچنین رقابت های جهانی اعزام شوند.
هدهدی در پایان گفت: مسابقات جهانی شطرنج نابینایان و کم بینایان بعد از بازی های پاراآسیایی جاکارتا برگزار خواهد شد و رقابت های جوانان جهان نیز اواخر تیرماه انجام می شود که حداقل دو نفر را به این رقابت ها اعزام خواهیم کرد.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon