«الهه قلی فلاح» نابینای مطلق است که با کمک یک راهنما در رشته اسکی صحرانوردی مسابقات شرکت می کند؛ او یک ماه پیش حد نصاب لازم برای حضور در پارالمپیک را در رقابت های بین المللی آلمان کسب کرده است.
رقابت های پارالمپیک 2018 از 17 اسفند ماه با حضور 550 ورزشکار از 42 کشور جهان در پیونگ چانگ کره جنوبی آغاز و تا 28 اسفند ادامه می یابد. کاروان ایران نیز برای نخستین بار با پنج نماینده در این دوره شرکت می کند. در پارالمپیک های زمستانی سال های 2002 تا 2014 ایران فقط با یک ورزشکار مرد به نام «صادق کلهر» و در رشته اسکی شرکت کرده بود و در سال 1998 میلادی نیز کلهر و «رمضان علی جیرودی» در رشته اسکی در بازی های پارالمپیک زمستانی حضور داشت.
«الهه قلی فلاح» و «ابوالفضل خطیبی» در رشته صحرانوردی و «صدیقه روزبه»، «حسین سولقانی» و «پوریا خلیل تاش» نیز در رشته اسنوبرد در این رقابت ها حضور دارند.
«الهه قلی فلاح» نابینای مطلق در رشته صحرانوردی در بازی های پارالمپیک زمستانی است و با کمک یک راهنما در مسابقات شرکت می کند و یک ماه پیش حد نصاب لازم برای حضور در پارالمپیک را در رقابت های بین المللی آلمان کسب کرده است.
این پارا اسکی باز قهرمان دوی 1500 متر ایران است و علاوه بر اسکی توانایی اسکیت روی آسفالت به مسافت 40 کیلومتر را نیز دارد.
الهه قلی فلاح پرچم دار نابینای ایران در بازیهای پاراسکی گفت: از اینکه پرچمدار کاروان ایران در بازی های پارالمپیک بودم خیلی خوشحالم و حس وصف ناپذیری است، چون پرچمدار مهم ترین مسابقه زندگی ام بودم. حضور در بازی های پارالمپیک زمستانی مهم ترین رویداد زندگی من است.

وی افزود: با سه ماه تمرین در بازی های پارالمپیک زمستانی شرکت کرده ام و فقط تلاش می کنم تا بهترین بازدهی و عملکرد را داشته باشم.

ملی پوش پارا اسکی صحرانوردی ایران درباره شرایط بازی های پارالمپیک زمستانی اظهار داشت: حضور در بازی های المپیک و پارالمپیک برای هر ورزشکاری آخرین پله ورزشی است و طبیعتا شرایط سختی داریم، چون این رقابت ها با مسابقاتی که تاکنون شرکت کرده ام قابل مقایسه نیست.

قلی فلاح در پایان گفت: رقبای من از بهترین ها هستند و خیلی توانمندند بنابراین شرایط مسابقات کاملا حرفه ای است. ما هم کار خود را تازه آغاز کرده ایم و تلاش زیادی برای پیشرفت می کنیم. من روز چهارشنبه رقابت می کنم و برای ارائه بهترین عملکرد مسابقه می دهم.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon