استاندار تهران اولین استخر ویژه نابینایان را در محله هرندی تهران افتتاح کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان وکم بینایان ، صبح امروز چهارشنبه (١٨بهمن)باحضور مقیمی استاندار تهران استخر ویژه نابینایان در محله هرندی در منطقه ١٢شهرتهران به بهره برداری رسید.
در این افتتاحیه مقیمی استاندار تهران بزرگ ،فرهادی فرماندار ، پیمان محسنی شهردار منطقه 12 ،گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران ، محمد رضا مظلومی رییس فدراسیون نابینایان وکم بینایان،سید جلال روغنی رییس هیات نابینایان وکم بینایان استان تهران حضور داشتند. .

استخر ویژه نابینایان در زمینی به مساحت ٣٤٥٠متر با مشارکت فدراسیون نابینایان وکم بینایان ساخته شده و برای مناسب سازی فضای این استخر بمنظور استفاده نابینایان تاکنون 4میلیاردودویست میلون تومان هزینه شده است.
بر همین اساس از سال 87 تا سال 92 استانداری بودجه ساخت و ساز این استخر را به مبلغ دو میلیارد و دویست هزینه کرده و پس از آن فدراسیون نابینایان و کم بینایان از سال 94 تا امروز مبلغ دو میلیارد هزینه استخر و آکادمی گلبال در طبقه بالای استخر نابینایان کرده است .
مقیمی استاندار تهران ضمن بازدید از امکانات این مجموعه با محمد رضا مظلومی رییس فدراسیون نابینایان وکم بینایان و سید جلال روغنی رییس هیات استان تهران دیدار و گفتگو کردو با ابراز خرسندی از تشکیل چنین مجموعه ای با امکانات تخصصی اظهار داشت :به واقع ورزشگاه هرندی یک مجموعه نمونه وکامل است که حتی میتواند محلی جهت کسب درآمد برای فدراسیون نابینایان و ارائه خدمات به دیگر فدراسیونهای ورزشی هم باشد.
وی تصریح کرد:ما از فدراسیون نابینایان وکم بینایان در راستای تکمیل کردن پروژه های این مجموعه حمایت خواهیم کرد و در راه آماده سازی طبقه بالای استخر و آکادمی گلبال پشتیبانی لازم صورت خواهد گرفت که در همین راستا حاضریم 150میلیون تومان حمایت مالی خود را بابت هزینه پارکت ارتجاعی، فضای داخل سالن اعلام مینماییم ،در ادامه این مراسم شهردارمنطقه 12 محسنی نیز از حمایت 150 میلیونی برای این آکادمی خبر داد.
ایشان خطاب به محمد رضا مظلومی رییس فدراسیون ،خدمت به جانبازان و فدراسیون هایی مانند نابینایان را مسئله ای اصولی و درجه یک جامعه نام برد و گفت:وجود جانبازان برای ما دارای ارزش است و از ایشان جهت پیگیریها و تلاششان در راستای اهداف فدراسیون نابینایان وکم بینایان به عنوان یک نگاه ارزشی تقدیر و قدردانی کرد.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon