رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان کردستان از ساختارمند شدن این هیات و سازماندهی هیات شهرستان های استان خبر داد.
هوشنگ شریعتی رییس هیات نابینایان وکم بینایان کردستان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون اظهارکرد: تا مدتی پیش شهرستان قروه از داشتن هیات محروم بود که ایجاد هیات در این شهرستان تمامی شهرستان های استان دارای هیات شدند.
وی با بیان اینکه برای هر رشته ورزشی در این حوزه، مسئول انجمن قرار دادیم ادامه داد: تفاهم نامه ای با هیات جانبازان و معلولان کردستان نیز منعقد شده که براساس آن می توانیم از امکانات این هیات به صورت رایگان استفاده کنیم.
او به موفقیت هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان برای اعزام ورزشکاران به تمامی مسابقات فدراسیون اشاره و اظهار کرد: کسب مدال های گوناگون و مقام های ارزشمند، نشان از توانمندی ورزشکاران این حوزه در کردستان دارد.
به گفته شریعتی، برگزاری کلاس های مربیگری درجه سه گلبال و جشنواره شطرنج، از جمله فعالیت های این هیات در سال 96 بوده است.
به گزارش ایرنا، روسای هیات های شهرستان های کردستان در این مجمع، ضعف مالی، نبود مربیان کارآمد و نبود امکانات و تجهیزات مناسب را از جمله مشکلات ورزش های نابینایان و کم بینایان عنوان کردند و خواستار رفع آن شدند.
شریعتی با بیان اینکه در اغلب رشته های گلبال، شنا و دومیدانی سرآمد هستیم افزود: باید تلاش کنیم رشته های دیگر نیز در بخش نابینایان و کم بینایان ارتقا یابد.
همچنین در پایان این نشست، از سه تن از مربیان،داوران و ورزشکاران مطرح وپیشکسوت(فراز رمضانعلی ورزشکار-چیمن کاظمی مربی -افشین زندکرمی داور)ورزش های نابینایان و کم بینایان استان با اهدای لوح تقدیر شد.
130 ورزشکار ورزش های نابینایان و کم بینایان سازمان یافته کردستان در بخش های مردان و بانوان فعالیت دارند.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon