خراسان شمالی عنوان قهرمانی رقابت های قهرمانی کشور شنا را از آن خود کرد.
حمید شریفیان ، سرمربی شنا نابینایان وکم بینایان ، با اعلام این خبر به روابط عمومی فدراسیون گفت: این مسابقات با حضور بیش از 80 ورزشکار در بخش نابینایان وکم بینایان از 11 استان کشور طی روزهای 11 و 12 آبان ماه در استخر مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

وی افزود: پس از برگزاری رقابت ها، تیم خراسان رضوی با کسب ۴۲۰ امتیاز مقام اول، مقتدرانه قهرمان این دوره از مسابقات شد، استان یزد با ۲۱۰ امتیاز دوم شد و جایگاه سوم به تیم فارس با ۱۷۰ امتیاز رسید.

سرمربی شنا نابینایان وکم بینایان در همین زمینه افزود: تیم های تهران ،اصفهان ،مازندران، به ترتیب در جایگاههای چهارم تا ششم ایستادند ضمن اینکه بهترین مربی نیز فرح بخش سرمربی استان خراسان رضوی شناخته شد و تیم خوزستان جام اخلاق را از آن خود کرد.
شریفیان گفت: سطح کیفی این دوره از مسابقات به نسبت دوره های پیشین بهتر بود و از نکات جالب آن می توان به حضور چشمگیر شناگران جوان اشاره کرد .
وی خاطر نشان کرد: در این مسابقات 11رکورد ملی نیز جابه جا شدوبهترین شناگر کشور محمد حسین کریمی از استان خراسان رضوی نام گرفت که با کسب ۵ نشان طلای انفرادی و دو نشان طلای تیمی و شکستم پنج رکورد ملی ایران این عنوان را از آن خود کرد.
سرمربی شنا نابینایان وکم بینایان کشورافزود: نتایج این مسابقات برای کمیته ی بین المللی پارالمپیک ارسال می شود و پس از اعلام حد نصاب های کسب سهمیه بازی های پاراآسیایی جاکارتا، افرادی که دارای IPC کد باشند و در مسابقات قهرمانی کشور نیز حضور یافتند، در صورتی که رکوردهایی متناسب با این حد نصاب ها به ثبت رسانده باشند، مجوز حضور در بازی های پاراآسیایی جاکارتا را بدست می آوردند اما در حال حاضر که این حد نصاب ها اعلام نشده، در این خصوص نمی توان اعلام نظر کرد.

شریفیان گفت: پیش از برگزاری رقابت ها سه دوره ی داوری، مربی گری و کلاس بندی با حضور 5 مدرس IPC از کشورهای مجارستان، یونان، سوِئد، استرالیا و آلمان برگزار شد که فرصت بسیار خوبی برای مربیان، داوران و کلاس بندان کشورمان بود و مدرسان نیز همگی از سطح دانش و توانمندی شرکت کنندگان رضایت داشتند.

شریفیان تصریح کرد: در برگزاری این مسابقات از کلیه ی عزیزانی که از فدراسیون نابینایان و کم بینایان ،کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین و نیز کلیه ی عوامل برگزاری رقابت ها حمایتهای لازم را در جهت برگزاری این رقابتها داشتند تشکر می کنم.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon