FA | EN

بیناترین چشمها آن است که در کار خیر به کار رود خیر الناس من انتفع به الناس (پیامبر اکرم ص)              اعتراف به ناتوانی بزرگترین توانائی است             آیا می دانید رودکی، پدر شعر فارسی که در سن ۸ سالگی حافظ کل قرآن کریم بود؛ نابینا بوده است؟              نگاه زاده علاقه ست،اگر دو چشم عشق به تو نگاه کند            


کلام روز

درشکفتن جشن نوروز برایتان در همه ی سال سر سبزی جاودان وشادی
اندیشه ای پویا و آزادی و برخورداری از همه نعمتهای خدادادی آرزومندیم . . .


ارتباط
اخبار وزارت ورزش و جوانان


لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان تصویب شد

»

دکتر سلطانی فر دبیر شورای عالی جوانان شد

»

پیام تبریک افشارزاده به مناسبت گرامیداشت هفته روابط عمومی

»

انتخاب شایسته و بایسته ی سایت وزارت ورزش و جوانان را در بین هفده وزارتخانه کشور در مجموع شاخص های محتوایی ، زیر ساختی ، زیباشناسی ، تعاملی و کاربر پسندی بعد از وزارت صنعت ، معدن و تجارت در رده دوم با 82 امتیاز

»

دکتر گودرزی: با استفاده از توان بخش خصوصی می توان ظرفیت اشتغالزایی پایدار را در ورزش بالا برد

»

 آرشیو...لینک مرتبط


گزارش تصويري


دیگر خبرها


اردوی تیم گلبال جوانان از اواخر فروردین آغاز می شود

»

۲۸ شناگر به اردوی تیم ملی نابینایان و کم بینایان راه یافتند

»

زادعلی اصغری: فوتبال پنج نفره ایران نیاز به بازیکنان تازه دارد

»

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره - به فکر کسب سهمیه برای مسابقات جهانی هستیم

»

تهران - ایرنا - ورزش نابینایان همواره در بسیاری از جوامع به دلایل مختلف مورد کم توجهی قرار می گیرد. در این میان اما عملکرد کاوران ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو به ویژه نایب قهرمانی و کسب مدال نقره فوتبال پنج نفره سبب شد نگرش ها به ورزش نابینایان دگرگون شود

»

موضوع: گفتگو با هنگامه صابري نابينايي كه موفق شد در‌ هاروارد تحصيل كند

»

آقا ردای سبز امامت مبارکت!

»

در پی درگذشت حجاج عزیز ایرانی / پیام تسلیت فدراسیون نابینایان وکم بینایان

»

ارائه خدمات جدید برای نابینایان در کتابخانه ملی

»

نابینایان ایرانی محروم از چراغ قرمز گویا

»

رییس هیات نابینایان و کم بینایان استان تهران در پیامی پیروزی تیم فوتبال 5 نفره را تبریک گفت

»

کوهپیمایی و کوهنوردی نابینایان و کم بینایان

»

بیکاری مهم‌تر‌ین مشکل نابینایان

»

پیروزی مقتدرانه تیم ملی والیبال ایران برابر تیم ملی آمریکا

»

قهرمانی ایران در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد آمریکا

»

سخنگوی کاروان بازی‌های پاراآسیایی: ایران در ۱۶ رشته به این بازی‌ها اعزام می‌شود

»
سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره - به فکر کسب سهمیه برای مسابقات جهانی هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره با اشاره به برگزاری رقابتهای قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ میلادی گفت: این مسابقات حکم انتخابی برای رقابت های قهرمانی جهان را دارد و از همین رو حضورمان در آن اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان وکم بینایان به نقل ازسایت کمیته ملی پارالمپیک، برای تیم ملی فوتبال پنج نفره که بعد از قهرمانی و کسب مدال طلای بازیهای پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی موفق شد مدال نقره بازی‌های پارالمپیک ریو را هم به دست بیاورد، رقابتهای قهرمانی آسیا مهم‌ترین رویداد پیش رو به حساب می آید. به خصوص اینکه این رقابتها حکم انتخابی جهان را هم دارد و طبق صحبت های انجام شده احتمال دارد از این دوره مسابقات نسبت به گذشته، تعداد تیم های آسیایی بیشتری صاحب سهمیه جهانی شوند.

جواد فلفلی، سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره که این تیم را روی سکوی دوم پارالمپیک ریو قرار داد، در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک در این مورد اظهار داشت: مسابقات قهرمانی آسیا آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی به میزبانی مالزی برگزار می شود. این رقابتها حکم انتخابی جهان را دارد و از همین رو حضور تیم های آسیایی در آن و چگونگی نتیجه‌گیری‌شان اهمیت زیادی دارد.

وی در مورد اینکه چند تیم از مسابقات قهرمانی آسیا صاحب سهمیه جهانی می شوند، خاطرنشان کرد: همیشه سه سهمیه جهانی در این رقابتها توزیع می شد که قاعدتا در اختیار تیم های اول تا سوم مسابقات قرار می گرفت اما در جریان بازیهای پارالمپیک ریو، مسئول انجمن جهانی فوتبال پنج نفره صحبت هایی مطرح کرد مبنی بر رایزنی و تلاش های انجام شده برای افزایش سهمیه جهانی تیم های آسیایی به چهار سهمیه.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره تاکید کرد: هنوز سهمیه توزیع شده در مسابقات قهرمانی آسیا و برای مسابقات جهانی مادرید به طور دقیق مشخص و اعلام نشده است اما در هر صورت باید بهترین آمادگی را داشت تا بتوان سهمیه جهانی گرفت.

وی با یادآوری اینکه مسابقات فوتبال پنج نفره قهرمانی جهان هر دو سال یک بار برگزار می شود، تصریح کرد: تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران تاکنون در این رقابتها شرکت نکرده است اما به طور حتم حضور در مسابقات آسیایی مالزی و کسب سهمیه مسابقات جهانی مادرید در برنامه این تیم است به خصوص اینکه فوتبال پنج نفره در برنامه بازیهای پاراآسیایی اندونزی قرار ندارد و در واقع به جز مسابقات قهرمانی آسیا، رویداد مهم دیگری برای تیم ملی فوتبال پنج نفره در پیش نیست.فلفلی گفت: تیم ملی فوتبال یک بار از حضور در المپیاد ویژه ورزشکاران نابینا که هر چهار سال یک بار و در رشته های مختلف برگزار می شود موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. امیدوارم بتوانیم از رقابتهای قهرمانی آسیا هم برای مسابقات قهرمانی جهانی کسب سهمیه کنیم و از اولین حضور در این رقابتها به نتیجه ای ایده آل دست یابیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره در پایان خاطرنشان کرد: از ۱۱ آبان ماه مسابقات قهرمانی کشور آغاز می شود. همزمان رقابتهای رده سنی جوانان نیز پیگیری خواهد شد. این مسابقات عرصه ای است برای استعدادیابی و انتخاب بازیکنان برای اردوهای آتی تیم ملی فوتبال پنج نفره.


تاريخ  ارسال:دوشنبه 3 آبان 1395 - 08:59

کد:39335-1396
مناسبتها

با بهترین شاد باشهای بهاری نوروزتان مبارک


هیات استانها

انجمن ها

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسیون نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.