FA | EN

بیناترین چشمها آن است که در کار خیر به کار رود خیر الناس من انتفع به الناس (پیامبر اکرم ص)              اعتراف به ناتوانی بزرگترین توانائی است             آیا می دانید رودکی، پدر شعر فارسی که در سن ۸ سالگی حافظ کل قرآن کریم بود؛ نابینا بوده است؟              نگاه زاده علاقه ست،اگر دو چشم عشق به تو نگاه کند            


کلام روز


ارتباط
اخبار وزارت ورزش و جوانان


لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان تصویب شد

»

دکتر سلطانی فر دبیر شورای عالی جوانان شد

»

پیام تبریک افشارزاده به مناسبت گرامیداشت هفته روابط عمومی

»

انتخاب شایسته و بایسته ی سایت وزارت ورزش و جوانان را در بین هفده وزارتخانه کشور در مجموع شاخص های محتوایی ، زیر ساختی ، زیباشناسی ، تعاملی و کاربر پسندی بعد از وزارت صنعت ، معدن و تجارت در رده دوم با 82 امتیاز

»

دکتر گودرزی: با استفاده از توان بخش خصوصی می توان ظرفیت اشتغالزایی پایدار را در ورزش بالا برد

»

 آرشیو...لینک مرتبط


گزارش تصويري


دیگر خبرها


کسب دو مدال طلا و سه مدال نقره و پنج برنز حاصل کار دو ومیدانی کاران

»

اردوی تیم گلبال جوانان از اواخر فروردین آغاز می شود

»

۲۸ شناگر به اردوی تیم ملی نابینایان و کم بینایان راه یافتند

»

زادعلی اصغری: فوتبال پنج نفره ایران نیاز به بازیکنان تازه دارد

»

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره - به فکر کسب سهمیه برای مسابقات جهانی هستیم

»

تهران - ایرنا - ورزش نابینایان همواره در بسیاری از جوامع به دلایل مختلف مورد کم توجهی قرار می گیرد. در این میان اما عملکرد کاوران ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو به ویژه نایب قهرمانی و کسب مدال نقره فوتبال پنج نفره سبب شد نگرش ها به ورزش نابینایان دگرگون شود

»

موضوع: گفتگو با هنگامه صابري نابينايي كه موفق شد در‌ هاروارد تحصيل كند

»

آقا ردای سبز امامت مبارکت!

»

در پی درگذشت حجاج عزیز ایرانی / پیام تسلیت فدراسیون نابینایان وکم بینایان

»

ارائه خدمات جدید برای نابینایان در کتابخانه ملی

»

نابینایان ایرانی محروم از چراغ قرمز گویا

»

رییس هیات نابینایان و کم بینایان استان تهران در پیامی پیروزی تیم فوتبال 5 نفره را تبریک گفت

»

کوهپیمایی و کوهنوردی نابینایان و کم بینایان

»

بیکاری مهم‌تر‌ین مشکل نابینایان

»

پیروزی مقتدرانه تیم ملی والیبال ایران برابر تیم ملی آمریکا

»

قهرمانی ایران در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد آمریکا

»
رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور عنوان کرد
نابینایان ایرانی محروم از چراغ قرمز گویا

رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه نابینایان، مظلوم‌ترین قشر معلولان هستند، بطوریکه از کتب مورد نیاز،چراغ قرمز گویا و سایر امکانات رفاهی محروم هستند، عنوان کرد: مهمترین معضل در حوزه اپتومتری تجویز عینک توسط افراد فاقد صلاحیت است.
علیرضا زالی در هجدهمین همایش سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران عنوان کرد: 32 درصد از نوباوگان ایرانی در سنجش بینایی را افرادی تشکیل می‌دهند که مشکلات بینایی دارند. اگر الگوی زندگی جامعه ایرانی به گونه‌ای مناسب تغییر پیدا نکند این آمار تا 1.5 برابر افزایش می‌یابد و این با اهداف تعیین شده برای سال 2020 مغایرت دارد. طبق این اهداف باید تا سال 2020 اختلالات بینایی ریشه‌کن شود.

زالی اضافه کرد: پایان سال 90 آماری برای برخی استان‌ها اعلام شد که طبق این آمار 7.1 درصد از دانش‌آموزان سوم دبستان و 8.5 درصد از دانش‌آموزان راهنمایی از اختلالات بینایی رنج می‌برند متاسفانه 25 درصد از افراد 15 تا 45 سال به نزدیک‌بینی دچار می‌شوند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به مظلومیت نابینایان اظهار کرد: مظلوم‌ترین قشر معلولین نابینایان هستند که تسهیلات شهری در تناسب برای پوشش این معلولیت مناسب نیست. حتی کتب مورد نیاز، چراغ قرمز گویا و سایر امکانات رفاهی برای این قشر وجود ندارد. این در حالی است که در هر کشوری برای این افراد ورزشگاه، دانشگاه و... در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مشکلات جدی اعتباری برای اپتومتری بیان کرد: همکاری بیمه‌های تکمیلی و پایه آن گونه که باید نیست. همچنین تعرفه‌گذاری اپتومتریست‌ها کاستی و چالش‌های زیادی دارد. تا حدی که نظرات این کارشناسان در نظر گرفته نمی‌شود.امیدواریم با همکاری نظام پزشکی و وزارت بهداشت این مشکلات پایان یابد.

زالی با اشاره به کاهش 1.2 درصدی تنبلی چشم در کشور‌ها حدود 3 تا 5 درصد است که در کشور ما این آمار را تا 1.2 درصد تقلیل دادیم و این خود نمادی از حضور اپتومتریست‌ها در حوزه غربالگری است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل همواره وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی اعلام کرده است که تجویز عینک طبی جزو حرفه پزشکی است.

تاريخ  ارسال:شنبه 28 شهريور 1394 - 09:29

کد:27925-1396
مناسبتها

مبعث بهانه خلقت،مظهر عطوفت،ختم نبوت
رسول اکرم حضرت محمد(ص)بر تمامی
مسلمین و بر شما عزیزان مبارکباد.


هیات استانها

انجمن ها

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسیون نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.