FA | EN

بیناترین چشمها آن است که در کار خیر به کار رود خیر الناس من انتفع به الناس (پیامبر اکرم ص)              اعتراف به ناتوانی بزرگترین توانائی است             آیا می دانید رودکی، پدر شعر فارسی که در سن ۸ سالگی حافظ کل قرآن کریم بود؛ نابینا بوده است؟              نگاه زاده علاقه ست،اگر دو چشم عشق به تو نگاه کند             یکی از عوامل اصلاح و تربیت ،معاشرت با صالحان و نیکان است.(شهید مرتضی مطهری)            


کلام روز

عمر آشفته ای که با آمدن شب و رفتن روز در گذر است و خواه و ناخواه باید آرام بگیرد چه بهتر که با پندار و گفتار نیک بسر آید . امام علی (ع)


ارتباط
اخبار وزارت ورزش و جوانان


لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان تصویب شد

»

دکتر سلطانی فر دبیر شورای عالی جوانان شد

»

پیام تبریک افشارزاده به مناسبت گرامیداشت هفته روابط عمومی

»

انتخاب شایسته و بایسته ی سایت وزارت ورزش و جوانان را در بین هفده وزارتخانه کشور در مجموع شاخص های محتوایی ، زیر ساختی ، زیباشناسی ، تعاملی و کاربر پسندی بعد از وزارت صنعت ، معدن و تجارت در رده دوم با 82 امتیاز

»

دکتر گودرزی: با استفاده از توان بخش خصوصی می توان ظرفیت اشتغالزایی پایدار را در ورزش بالا برد

»

 آرشیو...لینک مرتبط


گزارش تصويري


دیگر خبرها


کسب دو مدال طلا و سه مدال نقره و پنج برنز حاصل کار دو ومیدانی کاران

»

اردوی تیم گلبال جوانان از اواخر فروردین آغاز می شود

»

۲۸ شناگر به اردوی تیم ملی نابینایان و کم بینایان راه یافتند

»

زادعلی اصغری: فوتبال پنج نفره ایران نیاز به بازیکنان تازه دارد

»

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره - به فکر کسب سهمیه برای مسابقات جهانی هستیم

»

تهران - ایرنا - ورزش نابینایان همواره در بسیاری از جوامع به دلایل مختلف مورد کم توجهی قرار می گیرد. در این میان اما عملکرد کاوران ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو به ویژه نایب قهرمانی و کسب مدال نقره فوتبال پنج نفره سبب شد نگرش ها به ورزش نابینایان دگرگون شود

»

موضوع: گفتگو با هنگامه صابري نابينايي كه موفق شد در‌ هاروارد تحصيل كند

»

آقا ردای سبز امامت مبارکت!

»

در پی درگذشت حجاج عزیز ایرانی / پیام تسلیت فدراسیون نابینایان وکم بینایان

»

ارائه خدمات جدید برای نابینایان در کتابخانه ملی

»

نابینایان ایرانی محروم از چراغ قرمز گویا

»

رییس هیات نابینایان و کم بینایان استان تهران در پیامی پیروزی تیم فوتبال 5 نفره را تبریک گفت

»

کوهپیمایی و کوهنوردی نابینایان و کم بینایان

»

بیکاری مهم‌تر‌ین مشکل نابینایان

»

پیروزی مقتدرانه تیم ملی والیبال ایران برابر تیم ملی آمریکا

»

قهرمانی ایران در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد آمریکا

»
آقای گل ایرانی گلبال آسیا خواستار حمایت بیشتر از ورزش معلولان شد

آقای گل و فنی ترین بازیکن گلبال آسیا با بیان اینکه مسئولان ورزش باید از همه ورزشکاران حمایت کنند، گفت: اما جامعه ورزشی معلولان از جمله نابینایان نیاز به حمایت ویژه دارند تا با انگیزه و امید بیشتری در عرصه های مختلف ورزشی فعالیت کنند.
«حسن جعفری» عضو تیم ملی گلبال ایران، گفت: مشکلات مالی که گریبانگیر تمامی فدراسیون های ورزشی است، مانع از برگزاری اردوهای آمادگی مورد نیاز رشته های مختلف نابینایان می شود، اما ورزشکاران به دلیل نداشتن حقوق انگیزه کافی برای حضور در همین تعداد اندک اردوها را نیز ندارند.

وی خاطر نشان کرد: افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی گلبال تنها یک شعار نیست اما ورزشکاران وقتی دغدغه و نگرانی تامین هزینه های زندگی و خانواده هایشان را نداشته باشند، می توانند با آرامش در اردوها حاضر شده و برای کشورمان افتخار افرینی کنند.

جعفری با اشاره به مسابقات گلبال قهرمانی جهان فنلاند و بازیهای پاراآسیایی اینچئون گفت: گلبال ایران جایگاه خوبی در آسیا و جهان دارد و در صورت حمایت مسئولان ورزشی کشور می توانیم جایگاه بالاتری نیز در جهان کسب کنیم.

تیم ملی گلبال ایران در حال حاضر علاوه بر داشتن رنکینگ یک جهانی، عنوان سومی مسابقات قهرمانی جهان و برترین تیم گلبال آسیا را در اختیار دارد.

وی با اشاره به اینکه تمرینات تیم ملی گلبال برای حضور قدرتمندانه در مسابقات قهرمانی جهان فنلاند و بازیهای آسیایی اینچئون از بهمن ماه 92 آغاز شده است، گفت: ورزشکاران به لطف خدا انگیزه خوبی برای کسب پیروزی در این میادین دارند، اما مطمئن باشید دریافت حقوق و فراهم بودن امکانات مناسب در اردوها، حضور پرنشاط ورزشکاران را در اردوهای آمادگی در پی خواهد داشت.

جعفری برگزاری اردوهای آمادگی و تدارکاتی برای ارتقا سطح توانمندی بازیکنان را عاملی موثر در بالا رفتن شانس موفقیت ایران در فنلاند و کسب سهمیه پارالمپیک عنوان کرد .
فنی ترین بازیکن گلبال آسیا خاطر نشان کرد: تقدیر و تجلیل از ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی نباید متفاوت باشد و باور کنیم موفقیت ورزشکاران معلول یا نابینا همچون موفقیت ورزشکاران رشته های فوتبال یا سایر رشته های اهمیت دارد و باید مورد تقدیر و توجه قرار گیرد و این تقدیر ها از حد حرف بیشتر باشد.

حسن جعفری ملی پوش تیم گلبال کشورمان سه ماه قبل در جریان مسابقات گلبال قهرمای آسیا - اقیانوسیه به عنوان فنی ترین بازیکن و آقای گل آسیا انتخاب شد.

مسابقات گلبال قهرمانی جهان فنلاند پنجم تا پانزدهم تیرماه سال جاری با حضور 12 کشور از جمله ایران برگزار می شود و سه تیم اول این رقابتها مجوز حضور در بازی های پارالمپیک ریودوژانیرو برزیل را کسب خواهند کرد.

تاريخ  ارسال:شنبه 6 ارديبهشت 1393 - 10:47

کد:27080-1396
مناسبتها

نه لباس شهرت بپوش و نه لباسی که تو را بیمقدار جلوه دهد . امام صادق(ع)


هیات استانها

انجمن ها

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسیون نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.